Kalendarz

Kalendarium Pieśni Żywieckiej – pieśni zaduszne

  • 28.10.2021
  • 19.00
  • online
  • Warsztaty
  • Online

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2021-10-28.

Kalendarium Pieśni Żywieckiej to spotkania śpiewacze w formie warsztatowej, podczas których każdorazowo poruszamy inną tematykę pieśniarską zgodną z rokiem obrzędowym i agrarnym regionu Żywiecczyzny. Cykl 3 posiadów zakończony jest podsumowaniem w formie Koncertu Domowego.

V Cykl Kalendarium Pieśni Żywieckiej poświęcony jest naszym najbliższym, którzy odeszli. Podczas 3 kolejnych spotkań warsztatowych poznawać będziemy pieśni ZADUSZNE. Poprzez śpiew będziemy prosić, modlić się, rozważać i kontemplować. Forma przeżywania jest bardzo osobista i pozostawiam ją każdemu z WAS.

Warsztaty poprowadzi:
Brygida Sordyl – śpiewaczka ludowa, skrzypaczka, altowiolistka, etnomuzykolog, pedagog. Współpracuje z wieloma zespołami ludowymi w Polsce i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie wykładowcą tej uczelni na wydziale Muzyka Tradycyjna. Jest kierownikiem muzycznym Zespołu Regionalnego „Magurzanie”, oraz kierownikiem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lipowianie”. Od 2009 roku współtworzy, gra i śpiewa w folkowej Kapeli „PoPieronie”, a w 2020 roku wokalistka w zespole muzyki folkowej „Bree”. Ponadto jest instruktorem śpiewu i skrzypiec Fundacji Braci Golec.

 

Realizacja nagrań oraz montaż obrazu: Jakub Gołdyn
Nagrania zrealizowano w wrzesień 2021 roku, w Izbie Regionalnej Zamku w Łodygowicach. Dziękuję Eco Team Servise, zarządcy obiektu za udostępnienie pięknych przestrzeni do nagrań.
Grafika KPŻ: @Marta Słowik Bałaś
Zdjęcie: @Klaudia Gruszecka

Zapraszamy do subskrybowania kanału
YouTube/AkademiaFolkloru 
oraz śledzenie wydarzeń Kalendarium Pieśni Żywieckiej na:
Facebook/AkademiaFolkloru

 

Projekt dofinansowano ze środków Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku - Białej w ramach programu Beskidzkiej Obszar Kulturowy 2021

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie