Kalendarz

Gminna potańcówka na dechach

  • 13.08.2021
  • 18.00
  • Rzeczyca, Lubelskie
  • Potańcówki
  • Warsztaty

Trzeci warsztat i potańcówka, realizowane w ramach projektu „Gminna potańcówka na dechach”. Wstęp na warsztaty i potańcówkę jest wolny, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Tym razem zatańczymy w miejscowości Rzeczyca (powiat Biała Podlaska, gmina Międzyrzec Podlaski) – gorąco dziękujemy mieszkańcom za zaproszenie.

 

Do tańca zagrają:

mistrz Zdzisław Marczuk – skrzypek, harmonista, bębnista, wielokrotny laureat Złotej Baszty na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym oraz laureat nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Paulina Jakoniuk – skrzypaczka z miejscowości Zabuże nad Bugiem, laureatka III miejsca w kategorii instrumentalistów na 5. Turnieju Muzyków Prawdziwych, organizowanym przez Filharmonię Szczecińską, wielokrotna uczestniczka Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, gdzie zdobywała nagrody i wyróżnienia. Paulina Jakoniuk jest uczennicą Zdzisława Marczuka – naukę u mistrza rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka.

 

Podczas warsztatów poznacie tańce tradycyjne, jak „łysy”, „kozak”, „tupacz”, „śpiuch” oraz oczywiście polki, oberki i walczyki, przy których bawili się nasi dziadkowie i pradziadkowie. Warsztaty poprowadzi folklorysta Paweł Warowny z Fundacji „Z przytupem”

 

Organizator:
GOK Międzyrzec Podlaski

Projekt dofinansowany w ramach programu „Kultura - Interwencje 2021” Narodowego Centrum Kultury

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie