Kalendarz

Fanfara 2021

  • od 25.08.2021
  • do 29.08.2021
  • Chłopków i okolice
  • Festiwale|Przeglądy

Na ostatni tydzień wakacji zapraszamy na kameralny, domowej roboty, festiwal tradycyjnej muzyki, śpiewu i tańca zachodniego Roztocza.

 

KONCERTY/POTAŃCÓWKI
28, 29 sierpnia

Gramy hybrydowo: mobilnie z orkiestrowej Fury w okolicznych miejscowościach z finałem w remizie w Chłopkowie
Do tańca zagrają Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Orkiestra Dęta z Goraja, Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta, Kapela Bornego z Podzamcza, Kapela z Gisowa i inni
28.08 – odbędzie się koncert promocyjny odnowionej encyklopedii muzykaroztocza.pl z udziałem międzypokoleniowej plejady śpiewaczek wykonujących zachodnioroztoczański repertuar.

WARSZTATY:
– ŚPIEW
Czterodniowy cykl zajęć (25–28.08) poświęconych szerokiemu repertuarowi pieśni z okolic Frampola, Goraja, Szczebrzeszyna.
Zajęcia w dwu grupach poprowadzą Agnieszka Szokaluk oraz śpiewaczki z zespołu Jarzębina z Kocudzy
– DĘTE
Otwarte próby Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej
Zapraszamy do dołączenia do otwartego składu orkiestry podczas tych kilku dni Fanfary! Razem pracować będziemy nad zupełnie nowymi-starymi utworami z tradycyjnego repertuaru tanecznego granego przez dawne orkiestry z tej części Roztocza. Rzecz przeznaczona dla osób grających już na instrumentach dętych (trąbce, klarnecie, flecie, saksofonie, sakshornie, puzonie, waltorni, tubie...) w stopniu przynajmniej średnio-zaawansowanym z nut lub ze słuchu.

 

Czarno-biała ilustracja przedstawia lekko przysłonięty kurzem pofałdowany krajobraz rolno-leśny o zachodzie słońca. W centralnej części traktor, który złapał gumę, a przed nim maszeruje grupa młodych mężczyzn i kobiet, niektórzy z instrumentami blaszanymi w rękach. Osoby z instrumentami mają spuchnięte wargi i wyraz twarzy z lekka ogłupiały z wyraźną satysfakcją, jak ktoś, kto trąbił wiele godzin ku uciesze gawiedzi i wie, że to na dzisiaj nie koniec, a do przejścia jeszcze kilometr, ale u celu czekają przypalone łazanki i zimne piwo. Wschodnia Polska, pomiędzy 1920 a 2020.

Miejsce:
Chłopków i okolice

Szczegółowe informacje i cennik oraz formularz zgłoszeniowy:
http://ekolublin.pl/f-a-n-f-a-r-a-20_21/

Organizatorzy:
MuzykaRoztocza.pl

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie