Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na II edycję muzyczno-tanecznego spotkania w Złakowie Kościelnym w święto Bożego Ciała. Tak jak rok temu, nie będzie to zwyczajne spotkanie z muzyczną ludowizną, czy folklorem kojarzonym dziś ze scenicznymi realizacjami zespołów pieśni i tańca… Wraz z muzykami, aż dziewięciu kapel, przeniesiemy się w dzień Bożego Ciała w Złakowie Kościelnym, zaraz po pięknej, barwnej, najbardziej tradycyjnej procesji, w świat IN CRUDO, czyli muzyki źródłowo wiejskiej, granej „na surowo”, opartej na tradycyjnych stylach i technikach wykonawczych, niezmienionej przez współczesne aranżacje, rekonstruującej z należytym szacunkiem oryginalne wykonania pierwotnych muzycznych form polskiej wsi z rejonów Łowicza, Łęczycy, Rawy Mazowieckiej, Sieradza, Opoczna, czy Radomia.

To będzie podróż w nieco zapomniany, a zdecydowanie wart przypomnienia i ożywienia, świat autentycznej muzyki wsi. Muzycy, których usłyszymy 16 czerwca w Mini Skansenie pana Jarosława Kaby i Fundacji Toinen Pro Art w Złakowie, swój repertuar tworzyli dzięki archiwaliom dawnym i współczesnym oraz żywym spotkaniom z praktykującymi wiejskimi muzykantami i śpiewakami.

Zapraszamy Was do Złakowa Kościelnego na podróż do źródeł dźwięków i muzyki, których słuchali i przy których tańczyli nasi dziadowie i pradziadowie w najbliższym naszym sercom ziemi Księstwa Łowickiego, ale też regionach z nim sąsiadujących i rozsianych na terenie całego województwa łódzkiego. Spotkamy się z autentyczną i żywą materią naszej wspólnej muzycznej tradycji.

Zagrają do słuchu i tańca:
– Diabubu
– Dobrzeliniacy
– Kapela Jeremiego Kowalskiego
– Kapela im. Tadeusza Kubiaka
– Kapela Metysława
– Kapela O!statki
– Słodkie Fascynacje
– Kapela Napięcie
– Kapela Niwińskich

ŁÓDZKI DOM KULTURY – zabierze Was w świat autentycznej, nieprzetworzonej, w pełni tradycyjnej sztuki ludowej. Przyjadą do nas twórcy z regionu łódzkiego, z którymi na miejscu będzie można porozmawiać o tym, co i w jaki sposób tworzą, a także zakupić wszystko, co Wam wpadnie w oko, co Was zainspiruje, czy wyjątkowo zachwyci.
– Agnieszka Głuszek-Nowicka – rzeźbiarka (region łowicki)
– Ela Świderek – rzeźbiarka (region łowicki)
– Maria Ciechańska – wycinankarka (region łowicki)
– Józef Stańczyk – rzeźbiarz (Kutnowski Ośrodek Rzeźbiarski)
– Sławomir Suchodolski – rzeźbiarz (Kutnowski Ośrodek Rzeźbiarski)
– Alicja Matczak – plastyka papierowa (region łowicki)
– Jolanta Kołodziejska – plastyka papierowa (region łowicki)
– Teresa Foks – haft (region łowicki)

KGW RETRO XĘŻANKI – GOSPODARNE I WYJĄTKOWE – zapewnią oryginalne i nad wyraz smaczne specjały kuchni łowickiej, które będzie można nabyć i degustować w każdych ilościach przysłuchując się występującym na scenie kapelom.

RETRO ŁOWICZANKA – to stowarzyszenie z Bąkowa Górnego, zrzeszające miłośników starej motoryzacji i maszyn rolniczych. W trakcie naszej imprezy stowarzyszenie zaprezentuje swój park maszynowy pełen wspaniale odrestaurowanych maszyn rolniczych. O wszystko będzie można za-pytać i porozmawiać z członkami stowarzyszenia, których wiedza o prezentowanych obiektach jest naprawdę ogromna.

Fundacja Toinen Pro Art – bez niej nasze wydarzenie w prezentowanej formule nigdy nie doszłoby do skutku. Dziękujemy Panu Jarosławowi Kabie, który pierwszy wyszedł z inicjatywą udostępniania nam terenu swojego Mini Skansenu w Złakowie Kościelnym na kolejne odsłony tego niezwykłego wydarzenia. Bez niego zapewne nie spotkalibyśmy się z Wami w tak wspaniałym składzie i miejscu na II edycji Złakowskiego Bożego Ciała!

BROWAR BEDNARY – stacjonarny, rzemieślniczy, browar łowicki, położony w niedalekich Bednarach, zapewni pełne zaopatrzenie w wiele wybornych gatunków piw, które zachęcą do zabawy i ugaszą pragnienie wszystkich dorosłych uczestników.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij