Przejdź do głównej zawartości strony

Zimo precz! Niech dadzą nam spokój chłodne i monotonne dni słotne, a niech spragnione życia konary opruszą się kwieciem i listowiem. Kochani, to czas, aby nasza szara Łódź zajaśniała pierwszym tchnieniem wiosny. Puśćmy marzannę z biegiem rzeki, niech zabierze ze sobą nasz zimowy letarg i wszelkie dokuczające nam gnuśności i ociężałości. Niech obudzą się siły kreacji, które wyzwolą wspaniałe pomysły i śmiałe plany.
Sformujmy huczny, muzyczny marzannowy pochód, obudźmy pędy naszej wyobraźni do działania na cały rok.

Ale…
…najpierw trzeba zrobić marzannę i nasze marzaniątka!


12:30
Spotykamy się w Cyrku pod Zielonym Księżycem (Rewolucji 1905 r. nr 10).
Tam dokonujemy dzieła kreacji i z naturalnych składników, które będą pod ręką lub które sami przyniesiecie nadamy marzannie jej doczesną formę, która zostanie zaprezentowana światu. Niech nasz stosunek do dalszego przebywania zimy w tych stronach wyrażą odpowiednie transparenty, które przygotujemy podczas dwóch godzin szału twórczego (we własnym zakresie materialy i kije).
Co się nada na kukły? Siano, dużo siana, wszelkie burzany i łopuchy poschnięte. Gałęzie.

15:00
Pochód z marzanną wyrusza z Cyrku.
Naszykujcie instrumenta – bębenki, tamburyny, dęciaki, strunowce. Naszykujcie głosy, bo będzie śpiewane. Obwieścimy Łodzi, że nastał kres panowania zimy, a potem udamy się do parku helenowskiego, aby tam poprowadzić ceremonię ostatecznego spławienia marzanny.
Przygotujcie się na after, który nastanie po ceremonii.
Niech żyje wiosna, niech żyje nieskrępowana twórczość. Budźmy przyrodę, budźmy miasto – zimo precz!


Miejsce:
Cyrk pod Zielonym Xiężycem
ul. Rewolucji 1905 nr 10, Łódź

Wstęp:
wolny


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij