Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wiosenne spotkanie ze śpiewem i ziołami!

Dawniej na wsiach wiosnę ośpiewywano rozmaitymi pieśniami obrzędowymi np. konopielkami, rohulkami, sadońkami, wesniankami. O tej porze roku śpiewano dużo o budzeniu się do życia przyrody, o ptakach wijących gniazda, o kukułce która zapowiada nieszczęście, o pierwszych miłościach, relacjach damsko-męskich, których zwieńczeniem mogło być słynne „i żyli długo i szczęśliwie”.
Nauczymy się kilku takich pieśni. Żeby zaśpiewać je mocnym głosem, przyda się odpowiednia rozgrzewka ruchowa i oddechowa na świeżym powietrzu. Od niej zaczniemy nasze spotkanie.
Będziemy też ziołować a głównym bohaterem będzie PODAGRYCZNIK.

Część śpiewaczą poprowadzi Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Kapela Batareja, Biele, Polesie_PL.

A zielarską poprowadzę ja – Agnieszka Prymaka- pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą i ze sobą. Od kilku lat prowadzę Zielską Kolonię, firmę związaną z miejscem w którym mieszkam. Pod tym szyldem tworzę również octy, syropy, sole i herbaty ziołowe. Z ziół wytwarzam cuda wianki, co by służyły dla zdrowia. Kocham dzikie jedzenie i tym chce zarażać ludzi.


Plan warsztatów:
*11.00 rozpoczęcie
Usiądziemy w mojej przestrzennej altance z ziołową herbatką lub gotowaną z przyprawami kawką, poznamy się i poczujemy siebie w miejscu, w którym właśnie będziemy. Nie będziemy za długo siedzieć 🙂 pójdziemy na trawkę rozruszać ciała i poodychać, żeby lepiej i pełniej się nam śpiewało.

*12.00 śpiewamy pierwszą pieśń

*13.00 idziemy na ziołowy spacer, pokażę i poopowiadam o tych, co rosną na mojej łące, w moim ogrodzie, o tym do czego służą, jak je zbierać , na co zwrócić uwagę itp. Będziemy podziwiać, wąchać, a niektóre zerwiemy, bo tego dnia dodamy je do „dzikiego” obiadu. Skupimy się też na podagryczniku, jako że jest głównym bohaterem bo będziemy z niego robić sól ziołową i nastawiać ocet.
Jego nazbieramy najwięcej, bo będzie go potrzeba sporo, ale on się szybko i łatwo zbiera.
Po spacerze wszyscy trochę zgłodniejemy, więc wspólnie przygotujemy posiłek i go zjemy.

*15.30 śpiewamy
w tzw. międzyczasie ciepły, ziołowy kisielek do popicia

*18.00 oficjalne zakończenie, ale jeśli będzie ochota, to rozpalimy ognisko i jeszcze będziemy śpiewać, rozmawiać, celebrować bycie razem itp.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać wiosenne rośliny i pieśni. Warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących jak i zaawansowanych w śpiewie
Zapewniamy zimne i ciepłe napoje m.in. duuuuuuużo przeróżnych herbat oraz pyszną kawę z przyprawami.

***

Warsztat odbędzie się przy udziale min. 5-ciu osób, a maksymalnie 12.

Inwestycja: 190 zł, dla tych co byli na warsztatach w Zielskiej Kolonii -180zł.

Jeśli zdecydujesz się na spotkanie, zapisz się wysyłając wiadomość na: [email protected]. W informacji zwrotnej podamy nr konta do wpłacenia zadatku w wysokości 40-30zł.

Miejsce:
Zielska Kolonia,
Knyszewicze 86


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij