Przejdź do głównej zawartości strony

Na spotkaniu będziemy śpiewać starodawne, zapomniane kolędy i pastorałki oraz archaiczne kolędy życzące, z których część przetrwała w pamięci starszych śpiewaków i śpiewaczek wiejskich, a część została zaczerpnięta z XIX i XX wiecznych zbiorów kolęd polskich, zwanych Kantyczkami. Kolędy zauroczą nas swoimi pięknymi melodiami i zaskakującą, często baśniową fabułą.
Rozśpiewamy się, jak zwykle, przygotowując nasz głos do śpiewu „białego”.

Warsztaty poprowadzi Agata Harz, wokalistka, która już od lat 90-tych zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu ucząc się ich „u źródeł” czyli od śpiewaczek wiejskich m. in takich jak: Marianna Śliz (Kurpie Białe), Zofia Sulikowska (lubelskie), Janina Chmiel (lubelskie), zespól „Jarzębina” z Kocudzy (lubelskie), zespół „Łukowa I” z Łukowej (lubelskie) lub z nagrań archiwalnych.
Swoją wiedzę oraz umiejętności z powodzeniem wykorzystuje w pracy edukacyjnej jako współorganizatorka pierwszych Taborów Domu Tańca (Chlewiska 2002, 2003, Szczebrzeszyn (2008, 2009, 2010) oraz Akademii Muzyków Wędrownych w Narolu(2012, 2013) oraz prowadząc warsztaty śpiewu „Wniebogłosy”, „Śpiewalnia” na licznych festiwalach np. na Taborach Domu Tańca, Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Dźwięki Północy, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, w Instytucie Kultury Polskiej i innych.
Była wokalistką „Bractwa Ubogich” pierwszej w Polsce kapeli zajmującej się polską muzyką tradycyjną „in crudo” oraz wokalistką zespołu „Pies szczeka” współpracującego z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Śpiewa w zespole „Wędrowiec”(I nagroda na Festiwalu Nowa Tradycja, CD „Wędrują nuk nieuzywają”).
Jest współtwórczynią i wokalistką awangardowej grupy „Księżyc” (CD „Nów”, „Księżyc” i „Rabbit Eclipse”).
Brała udział w wielu projektach muzycznych wykraczających poza trad i folk.
Współpracuje z artystami zajmującymi się muzyką współczesną, elektroniczną, awangardową (m.in. Arturas Bumsteinas, Roly Porter, Todd Barton, Tim Hecker, Paweł Romańczuk)
Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.


Miejsce:
CKiO Podkowa Leśna
ul. Świerkowa 1

Wstęp:
50 zł

Zapisy:
22 758 94 41

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij