Przejdź do głównej zawartości strony

W położonym na malowniczych Wzniesieniach Łódzkich dworku w Byszewach (znanym z bytności Jarosława Iwaszkiewicza) zespół Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Plichtowie* zaśpiewa w Zaduszki pieśni, które jeszcze przed kilkudziesięciu laty wybrzmiewały podczas obrzędów pogrzebowych polskiej wsi. Odtworzy ten zwyczaj i zaprosi przybyłych do wspólnego śpiewania i przeżywania repertuaru zadusznego pochodzącego od śpiewaków i śpiewaczek ze Wzniesień Łódzkich i okolic.

Pod wierzbami wodą pachnie
gniją liście gnije kwiat
ale leżeć mi niestrasznie
bo ja jestem liściom brat


Miejsce:
Dworek w Byszewach
Byszewy 43

Organizatorzy:
Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie
Po Staremu

* Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2022 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij