Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Zabytki w pieśniach”!

Każdego miesiąca odkryjemy historię jednego z wybranych zabytków z naszej kolekcji, opowiadając o jego znaczeniu obrzędowym i kulturowym, a następnie śpiewając wspólnie pieśni związane z prezentowanym obiektem!

Tym razem na warsztat weźmiemy len. Miał on dawniej istotne znaczenie gospodarcze, ale również niezwykle bogatą symbolikę! Opowiemy sobie o nim przy okazji nowej wystawy czasowej „Cerowanie czasu” (zrealizowanej dzięki #FunduszeEuropejskie), na którą serdecznie zapraszamy!

Podczas warsztatów:

– Opowiemy sobie o procesie obróbki lnu oraz o jego symbolice magicznej i płodnościowej. Dowiemy się dlaczego zmarli chowani byli w białych lnianych koszulach i jak za pomocą lnu odganiano złe moce.

– Rozgrzejemy głosy, wykonamy ćwiczenia oddechowe i emisyjne, dowiemy się czym jest śpiew tradycyjny

– Wspólnie nauczymy się kilku pieśni związanych z lnem, jego obróbką i symboliką, opowiemy o ich znaczeniu obrzędowym i kontekście wykonawczym.


Miejsce:
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Plac Wolności 14, Łódź

Dla kogo:
Zapraszamy młodzież i dorosłych. UWAGA! Zapraszamy również tych, twierdzących, że nie potrafią śpiewać!

Wstęp:
18 zł

Zapisy:
[email protected].
|Liczba miejsc ograniczona.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij