Przejdź do głównej zawartości strony

1 marca Śląsk Cieszyński zakończy okres karnawału tradycyjnym Pogrzebem Basów, który tym razem odbędzie się w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Zagrają kapele: „Torka”, „Wałasi” z Istebnej, „Nowina” z Jabłonkowa”, „Póki co” z Żywiecczyzny oraz „Muzyka Jakuba Klusia” z Podhala.

Rozpoczniemy o godzinie 18.00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie mszą góralską w intencji Kazka Urbasia i nieżyjących muzyków. Po mszy przeniesiemy się do Domu Narodowego. Tradycyjny obrzęd Pogrzebu Basów odbędzie się o północy na cieszyńskim rynku.

 

Těšínské Slezsko zakončí 1. března masopustní veselí tradičním „pochováním basy“, které se tentokrát uskuteční v sále COK – Dom Narodowy. Vystoupí: „TORKA“, „WAŁASI“ (Istebna), „NOWINA“ (Jablunkov), „PÓKI CO“ (Żywiecczyzna), MUZYKA JAKUBA KLUSIA (Podhale)

Začínáme v 18:00 v Kostele sv. Marie Magdaleny v Cieszynie goralskou mší za Kazka Urbasia a zesnulé hudebníky. Po mši se přesuneme do COK – Dom Narodowy. Tradiční obřad pohřbu basy se bude konat o půlnoci na náměstí v Cieszynie.


Bilety do nabycia online na www.domnarodowy.pl lub w kasie COK:
– przedsprzedaż – 60 zł
– od 23 lutego 2022 – 70 zł
– w dniu imprezy – 80 zł

Uwaga! W związku z sytuacją epidemiczną podczas wydarzenia nie będą serwowane posiłki oraz napoje. Wydarzenie odbędzie się tylko zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Na Pogrzeb Basów zapraszają:
Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”
Kulturní a společenské středisko Kass Střelnice

 

Vstupenky jsou k dostání online na www.domnarodowy.pl nebo na pokladně COK:
– předprodej – 60 PLN
– od 23. února 2022 – 70 PLN
– v den akce – 80 PLN

Poznámka! Z důvodu epidemie se během akce nebude podávat jídlo a pití. Akce bude probíhat pouze v souladu s platnými bezpečnostními pravidly. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.

Srdečně Vás zve
Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy – COK
Kulturní a společenské středisko „Střelnice – Kass


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij