Przejdź do głównej zawartości strony

19 czerwca zapraszamy do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się XIX Biesiada Karpacka – święto karpackich kultur.

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego, z bogatą ofertą kulturalną Biesiady Karpackiej jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XIX Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły:
• PIĄTKOWIOKI z Piątkowej, którzy zaprezentują bliski nam folklor lachowski;
• MŁODE PODHALE z Nowego Targu, prezentujące kulturę Podhala;
• GWOŹDZIEC z Gwoźdźca z programem opartym na kulturze Pogórza
• zespół WoWaKin Trio, tworzący w nurcie muzyki korzeni na pograniczu tradycji, folku i improwizacji, specjalizujący się w interpretacjach muzyki tradycyjnej.

Tegoroczna Biesiada będzie też okazją do promocji książki Michaliny Wojtas „Śpiewajmy i bawmy się wesoło”, w której udział wezmą, a potem zaproszą do wspólnej zabawy, MAŁE LACHY z Nowego Sącza.

Podczas Biesiady karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na wielkim kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki. Ciekawą propozycją, szczególnie dla młodszych uczestników, będą warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane ziołowe i kolorowe maści oraz lalki „Słowianki” będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime.

XIX Biesiada Karpacka jest również jednym z wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego Święta Małopolski.

Szczegóły:
mcksokol.pl…

Zapraszamy!


Miejsce:
Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu

Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach jak zawsze będzie darmowy

Organizatorzy:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ
Instytut DNLK


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij