Przejdź do głównej zawartości strony

W sobotę 9 lipca w Woli Zgłobieńskiej będzie można nauczyć się rzeszowskich tańców tradycyjnych, potańczyć, a nawet pograć z ludowymi muzykantami.

Stowarzyszenie „Gdzieś Tu” i Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu zapraszają na X Spotkanie z tradycyjną muzyką i tańcem Rzeszowszczyzny „Łojdiridi”. Jest to kolejne z wydarzeń zapoczątkowanych w 2018 r. – wędrownych potańcówek do muzyki tradycyjnej.

Impreza zacznie się o 17.00 warsztatami, na których od podstaw będzie można nauczyć się najpopularniejszych tańców ludowych. Poprowadzi je Artur Szlachetka, zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego w Trzcianie w kategorii par w 2020 r., towarzyszyć mu będzie Kapela Łola.

O 19.00 zacznie się potańcówka z muzyką dwóch wybitnych kapel. Pierwsza to Nosowiany z Nosówki, a druga to Kurasie z Lubziny. W przerwach lub na koniec będzie można zagrać w mieszanym składzie dla tych tancerzy, którzy okażą się niezmordowani.

Wstęp jest wolny, chociaż dobrowolny datek do kapelusza na organizację następnych imprez będzie mile widziany.

W ramach współpracy z lokalną społecznością będzie można zjeść posiłek serwowany przez KGW z Woli Zgłobieńskej.


Organizatorzy:
Stowarzyszenie „Gdzieś Tu”
Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij