Przejdź do głównej zawartości strony

Wokół pieśni i tańców kołbielszczyzny – posiad kołbielski w Rudnie.
Szkoła Tradycji Mazowsza Leśnego, Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie oraz Biblioteka Publiczna w Kołbieli zapraszają na coroczny Posiad Kołbielski * w świetlicy wiejskiej w Rudnie dnia 12.11.2023 r.


Jak co roku spotkamy się w Rudnie aby pośpiewać pieśni i potańczyć tańce z okolic Kołbieli. Wydarzenie poświęcone jest bogatym tradycjom muzycznym mikroregionu kołbielszczyzny, muzyce tanecznej, ale przede wszystkim śpiewowi, z którego kołbielszczyzna słynie. Śpiewanie za stołami to do niedawna nieodłączny element udanych spotkań rodzinnych i towarzyskich, szczególnie wesel pod Kołbielą. Mamy nadzieję że zaszczycą nasz posiad swoją obecnością śpiewaczki i śpiewacy starszego pokolenia z Rudna i sąsiedniego Rudzienka. Zabawy i tańce poprowadzi Grzegorz Ajdacki, do tańca zagra kapela Niwińskich i Piotra Dorosza (skrzypce, harmonia trzyrzędowa, bęben).

*Posiad to staropolski termin używany na określenie spotkania towarzyskiego w formie raczej statycznej, zastolnej jednak o funkcji wyraźnie integracyjnej, ku radości biesiadników zdominowany przez wspólne śpiewy i muzykowanie.


Miejsce:
Świetlica wiejska w Rudnie

Wstęp:
Można kupić bilet: 20 zł/os. lub przynieść coś pysznego na wspólny stół


Projekt jest realizowany w ramach Programu Akademia Kolberga 2023 prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w Narodowymi Instytucie Muzyki i Tańca we współpracy z Forum Muzyki Tradycyjnej. Program jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij