Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na Koncert Wowakin Trio w ramach cyklu Wirujący Plac Małachowskiego, z programu EtnoPolska. Koncert będzie tłumaczony na PJM oraz z audiodeskrypcją na żywo.

Wowakin Trio – to warszawski skład, który wykonuje taneczną muzykę tradycyjną inspirowaną melodiami z regionu Mazowsza, Radomszczyzny i Kielecczyzny, ucząc się od starszego pokolenia wiejskich muzykantów. Oprócz tradycyjnego instrumentarium – skrzypiec, harmonii, bębna – usłyszymy tu też bardziej awangardowe aranżacje na banjo. Zespół został doceniony podczas konkursów „Nowa Tradycja”, „Mikołajki Folkowe” czy przeglądu „Womex” w 2017 r., a płyty „Kraj za miastem” oraz „Wiązanka” spotkały się z uznaniem krytyków i słuchaczy.
Na trzecim albumie Wowakin Trio znajduje się na nim zarówno muzyka tradycyjna, jak i aranżowane, autorskie kompozycje, a także flirt z minimalistycznym jazzem. Odbędziemy muzyczne peregrynacje na Mazowsze, w Opoczyńskie, Łowickie i na Radomszczyźnę. Wyjątkowe znaczenie ma tu także podróż muzyczna na wschód po rubieżach Polski, na styku polsko-białorusko-ukraińskim.

Skład:
Paula Kinaszewska – skrzypaczka i śpiewaczka
Bartłomiej Woźniak – kompozytor, śpiewak, multiinstrumentalista
Mateusz Wachowiak – harmonista
Wowakin i Goście

Tym razem trio Wowakin zaprosiło do współpracy dwójkę muzyków. Pierwszy z nich to Piotr Zabrodzki – jazzman, awangardowy improwizator, znany z poczucia humoru, łamania schematów, autor wielu projektów muzycznych, który zagra oberki na syntezatorach. Jego twórczość cechuje swobodne poruszanie się w różnych konwencjach muzycznych od impro- elektro do folku i muzyki tradycyjnej.

Drugą gościnią jest Marta Maślanka – wybitna cymbalistka i perkusjonalistka. Jej nastrojowe, wyrafinowane cymbały słychać na ścieżkach dźwiękowych wielu polskich i zagranicznych filmów. Marta Maślanka współpracuje z najsłynniejszymi polskimi kompozytorami: m.in. Michałem Lorencem (nagrała m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Bandyta”, z jej wielokrotnie nagradzanym „Tańcem Eleny”) i zdobywcą Oskara Janem A.P. Kaczmarkiem.


Czas:
18.06 (wtorek) godz. 18:00-19:00

Miejsce:
przed budynkiem Muzeum Etnograficznego
na Placu Małachowskiego, Warszawa

Wstęp wolny!

Organizator:
Państwowe Muzeum Etnograficzne

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij