Przejdź do głównej zawartości strony

Wystartowała XIX edycja internetowego plebiscytu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku! Pośród płyt folkowych znajdują się publikacje z polską muzyka tradycyjną.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 14 marca w samo południe i potrwa do 30 kwietnia br. Do oddania głosu zapraszamy na stronę:
gesle.folk.pl

Najlepszą folkową płytę 2021 roku wybierają słuchacze spośród 68 albumów z szeroko rozumianą muzyką folkową, tradycyjną, etniczną, muzyką świata i muzyką źródeł. Dodatkowo każdy głosujący ma możliwość wybrania najładniejszej jego zdaniem okładki płyty.

Specyfiką muzyki folkowej jest jej ogromna różnorodność oraz bogactwo inspiracji – zarówno stylistycznych jak i geograficznych. Od tradycji i źródeł (wiejskich muzykantów), po muzykę współczesną, rockową, folk-jazz czy folk-metal. Od polskiej muzyki tradycyjnej (miejskiej i wiejskiej), po inspiracje bliskimi i dalekimi kulturami z całego świata. Wśród płyt z WIRTUALNYCH GĘŚLI znajdziemy całą różnorodność i bogactwo muzycznych pomysłów.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– gesle.folk.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij