Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do Ptasiej Doliny na warsztaty śpiewu tradycyjnego. Tematem przewodnim będą pieśni wiosenne. Początek wiosny był uznawany za początek roku i początek nowego cyklu obrzędowego, dlatego pożegnamy zimę z Marzanną pieśniami marzankowymi a przywitamy wiosnę pieśniami gaikowymi i wesniankami. Dowiemy się czym jest kolędowanie wielkanocne, pieśni wołoczebne, poznamy funkcję i znaczenie pieśni wiosennych. Będziemy pracować również nad emisją głosu, współbrzmieniem, energetyką i intonacją.

Prowadząca warsztat:
Joanna Skowrońska
– etnolog, śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi badania terenowe w Polsce, głównie w Łęczyckim, na Dolnym Śląsku, a także na Polesiu Ukraińskim. Badania nad pieśniami obejmują zarówno nagrania terenowe, kwerendy archiwalne i źródłowe, rejestrację, a także działalność wydawniczą, warsztatową i koncertową. Zajmuje się obecnie przemianami obrzędów ludowych. Śpiewu uczy się głównie u wiejskich śpiewaczek i śpiewaków. Autorka Archiwum Łęczyckiego. Współpracuje z Fundacją Ważka, Fundacją Muzyka Zakorzeniona. Stypendystka Ministra Kultury 2018, 2020. Zespoły: m.in. Kust, Pieśni Piękne, Znajome Królika, Pieśni Odzyskane.


Czas:
od w soboty, godz. 10.00
do niedzieli, godz. 16.00

Miejsce:
Dom Spotkań Twórczych „Ptasia Dolina”
Pogórze Kaczawskie, Nowa Wieś Wielka 15
59-411 Paszowice

Koszt udziału w warsztacie:
310 zł (warsztat, nocleg, pełne wyżywienie)

Zapisy:
[email protected], tel. 500090561


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij