Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na Wiosenną (próbną) Edycję Taboru w Chmielu która przyjmie formę krótkiego dwu dniowego spotkania z muzyką i tańcem tradycyjnym. W czasie taboru odbędą się dwie potańcówki (piątek i sobota) i cały zestaw warsztatów.

Dodatkowo w tym roku zapraszamy wszystkich na dodatkowy czwartkowy potańc urodzinowy, na którym będziemy świętować urodziny Jagienki i Jezusa.


UCZESTNICTWO
• Cały Tabor – Uczestnictwo we wszystkich warsztatach i potańcówkach oraz nocleg w warunkach taborowych na „świetlicy”(należy zabrać ze sobą materac i śpiwór).
Koszt: 250 zł
• Jeden Dzionek – Uczestnictwo we wszystkich warsztatach i potańcówkach jednego dnia oraz nocleg w warunkach taborowych (należy zabrać ze sobą materac i śpiwór).
Koszt: 130 zł
• Sam Potańc – Uczestnictwo w jednym wybranym przez siebie potańcu oraz nocleg w warunkach taborowych (należy zabrać ze sobą materac i śpiwór).
Koszt: 60 zł
• Jeden Warsztat – Uczestnictwo w jednym wybranym przez siebie półtoragodzinnym spotkaniu warsztatowym
Koszt: 40 zł.
• Nocleg u Prezesa – Nocleg z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) w pokoju (3-4 osobowym) z innymi uczestnikami Taboru. Dla uczestników Taboru przez cały tydzień (przed taborem) oferujemy promocyjną cenę 120 zł. Nocleg należy doliczyć do ceny uczestnictwa.
• Wyżywienie u Prezesa – Wyżywienie u Prezesa, kosztuje 70 zł za dobę w cenie Śniadania i Obiadokolacje.

POTAŃCÓWKI
– Czwartkowy potańc urodzinowy – Kapela z Futomy
– Piątkowy potańc – więcej informacji wkrótce
– Sobotni potańc – więcej informacji wkrótce

WARSZTATY TAŃCA

– Tańce Przemyskie – a dokładniej Tańce Pogranicza Nadsańskie poprowadzi Piotr Jop – wieloletni Instruktor i tancerz Zespołu Śpiewu i Tańca „Przemyśl”, wcześniej tancerz zespołu „Połoniny”. Choreograf tańców ludowych oraz dworskich. autor wielu choreografii i widowisk tanecznych. Folklorysta, odtwórca tańców regionu z pogranicza nadsańskiego. odznaczony oznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”.

W czasie warsztatów z Tańców Pogranicza Nadsańskiego poznamy zarys kultury pogranicza nadsańskiego, a także nauczymy tańców z się z pogranicza Polski i Ukrainy, takich jak Czarabaszka (Szumka), Kołomyjka, Polkę Suwaną, Łysego, Żyda czy Kozaczka.

WARSZTATY ŚPIEWU

– Pieśni Rzeszowszczyzny – na warsztatach będziemy się uczyć pieśni ludowych z regionu rzeszowskiego wyszukanych i przygotowanych przez Lidię Annę Biały. Poznamy śpiewy, które towarzyszyły ludziom podczas zabaw i potańcówek, ale sięgniemy również do archaicznych ballad.

WARSZTATY INSTURMENTALNE

– Warsztaty Skrzypcowe dla średniozaawansowanych – w czasie warsztatów będzie można wraz z Lidią Anną Biały nauczyć się kilku melodii i sposobów zdobienia linii melodycznych z Rzeszowszczyzny – a dla chętnych może znajdzie się chwila by porozmawiać o sekundowaniu.

– Warsztaty Cymbałowe w formie otwartej – w czasie warsztatów będzie można spróbować zagrać na cymbałach, lub nauczyć się nowych melodii pod okiem Pawła Iwana.


Chętnych prosimy o kontakt:
[email protected] lub 510897201
a następnie przedpłatę na konto:
21 1140 2017 0000 4302 1293 7598

W przypadku nie wystarczającej liczby osób – organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia, najpóźniej na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij