Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wielkopostne spotkanie z Marią Siwiec, które odbędzie się w Radomiu w Kamienicy Spotkań.

Składają się nań dwa warsztaty:
1. Warsztat robienia palem z krypiny/bibuły – godz. 12:00 – 16:00
2. Warsztaty tradycyjnych pieśni wielkopostnych – godz. 17:00 – 21:00

 

MARIA SIWIEC – znakomita śpiewaczka i tancerka z Gałek koło Rusinowa. Wraz z grupą tancerzy ze swojej wsi zdobywała nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie (I nagroda w 1992 r.; nagroda główna „Taneczny Krąg” w 1996 r.; 1 nagroda w 2012 r.) Jest kierowniczką kobiecego zespołu śpiewaczego „Gołcunecki”, który został nagrodzony „Basztą”, nagrodą główną na Festiwalu w Kazimierzu, w 2013 r.; oraz I nagrodą na Mazowieckim Przeglądzie Folkloru w ramach 55. Dni Kolbergowskich w Przysusze, w 2014. W 2014 r. uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego przeprowadziła warsztaty śpiewu tradycyjnego w kilku miastach Polski – w tym też w Radomiu – a także w rodzinnych Gałkach. W 2015 roku za zasługi dla kultury ludowej została uhonorowana nagrodą ministra kultury, im. Oskara Kolberga. Jej płyta „Maria Siwiec – śpiewaczka z Gałek Rusinowskich” otrzymała I nagrodę PR Dwójka w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2017. W 2018 podczas XXV Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI” otrzymała statuetkę ZŁOTE BASY i pierwszą nagrodę w kategorii solistów śpiewaków.
„Maria Siwcowa to bodaj najwybitniejsza współczesna śpiewaczka ludowa w Polsce. Jej sztukę wokalną charakteryzują: naturalna emisja, archaiczne skale muzyczne (wcześniejsze niż używana dziś powszechnie skala dur-moll) i takież podziały rytmiczne. Jest depozytariuszką endemicznego wyrazu muzycznego, który za sprawą wyrafinowanej muzykalności wioski, z której się wywodzi przetrwał do naszych czasów”. – Adam Strug

 

 

Zapraszamy na stronę śpiewaczki https://www.facebook.com/siwcowa

Zachęcamy do zakupu znakomitej płyty śpiewaczki na stronie fundacji Muzyka Odnaleziona: https://tiny.pl/9ksd5

Wydarzenie organizuje i promuje Radomska Szkoła Tradycji, która jest częścią ogólnopolskiego programu Akademia Kolberga.
Wydarzenie koordynuje Czesław Pióro w ramach swojego stypendium przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury.


Miejsce:
Kamienica Spotkań
Radom, ul. Traugutta 40/1

Wstęp:
Warsztat robienia palem z krypiny/bibuły – udział 60 zł
Warsztaty tradycyjnych pieśni wielkopostnych – udział 60 zł
Za udział w obu warsztatach 100 zł

Zapisy:
Obowiązują zgłoszenia przez wysłanie wiadomości na adres: [email protected]
W tytule należy wpisać „Spotkanie z Marią” a w treści wybrany wariant i zgłoszone osoby.
Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 08.04.2022 r.
Liczba osób ograniczona.
W razie potrzeby tel. kontaktowy: 602 827 342


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij