Przejdź do głównej zawartości strony

Spotykamy się w kościele pw. Podwyższenia Św. Krzyża, aby wspólnie zaśpiewać polskie tradycyjne pieśni śpiewane w czasie Wielkiego Postu oraz podczas Wielkopiątkowego czuwania przy Grobie Pańskim.

Pieśni pochodzą m.in. z repertuaru Janiny Słubik, która do tej pory razem z mieszkańcami Kocierzewa (k. Łowicza) śpiewa w tamtejszej parafii podczas czuwania. Jak sama stwierdza dawniej śpiewano od wieczora aż do wczesnych godzin porannych.

Teksty pieśni pochodzą przede wszystkim z XIX-wiecznych śpiewników kościelnych, wyjątkowa jest melodia i zaśpiew, które wskazują na ustną tradycję przekazu i każą przypuszczać, że powstały w znacznie odleglejszych czasach (XVI-XVII wiek).

Zachęcamy do odsłuchania pieśni z repertuaru nagranych podczas czuwania Wielkopiątkowego w 2019 roku: https://soundcloud.com/…/piesni-na-czuwanie…

Na miejscu będą śpiewniki lub puszczane z rzutnika słowa.


Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij