Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na muzyczne spotkanie z potańcówką!

1 lipca o godz. 19.00 w parku pałacowym przy Filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie odbędzie się Wieczór z Mistrzami Tradycji. Spotkanie będzie podsumowaniem dwóch projektów, podczas których dwaj mistrzowie ludowej muzyki, przez ostatnie dziewięć miesięcy uczyli młodzież gry na tradycyjnych instrumentach.

Wspomniani mistrzowie to Hieronim Jurasik, cymbalista z Brzeźnicy, oraz Jerzy Skrzypczak, koźlarz ze Zbąszynka. Obaj zagrają wraz ze swoimi uczniami i przyjaciółmi z Kapeli „Kotkowiacy”, Zespołu Górali Bukowińskich „Watra” i Kapeli „Wióry Lecą”. Spotkanie będzie nie tylko okazją do wysłuchania wspomnianych gości, ale także do luźnych pogawędek, śpiewu, muzykowania i przede wszystkim do tańca! W programie przewidziane są animacje taneczne i swobodna potańcówka.

Wstęp na imprezę wolny

Organizator:
Akademia Tradycji

Realizatorami projektów są Stowarzyszenie „Akademia Tradycji”, Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru „Nasz Lubuski”, a partnerem w organizacji Wieczoru z Mistrzami Tradycji jest Filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie.

Zadania są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij