Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tradycyjnym śpiewem muzyką, tańcem oraz obrzędowością Podlasia na warsztaty wokół zwyczajów weselnych, które poprowadzi Kapela Batareja.


Przez 2 warsztatowe dni uczestniczki i uczestnicy będą odkrywać zapomniane obrzędy i zamieniać je w uteatralizowane widowisko, które zakończy wspólna „weselna” zabawa. Warsztaty odbywają się ramach projektu „Wesele Kultur” realizowanego w ramach Programu EtnoPolska.

Do udziału zapraszamy młodzież od 13 roku życia oraz osoby dorosłe. Liczba miejsc w warsztatach jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w jednej grupie podczas czterech spotkań warsztatowych zgodnie z planem warsztatów.

Zapisy na warsztaty odbywają się przez formularz.

𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐓𝐀𝐓𝐘
𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚 (𝟗 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑)
10:00 – 13:00 spotkanie 1
15:00 – 17:00 spotkanie 2

𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚 (𝟏𝟎 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑)
11:00 – 14:00 spotkanie 3
15:00 – 17:00 spotkanie 4

𝐏𝐎𝐊𝐀𝐙 𝐅𝐈𝐍𝐀Ł𝐎𝐖𝐘
𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚 𝟏𝟎 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐠𝐨𝐝𝐳: 𝟏𝟕:𝟎𝟎

Kapela Batareja z Białegostoku powstała w 2017 r. Jest zafascynowana muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Najczęściej sięga jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Zespół grał na wielu potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych głównie na Podlasiu.

Kapela Batareja była gościem Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS w Brukseli grała także w Holandii w Europejskim Urzędzie Patentowym w Hadze. Zdobyła tytuł honorowy „Open_Slow 2018” podczas Festiwalu SlowFest w Supraślu oraz została laureatem konkursu Stara Tradycja na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2019

SKŁAD:
Mateusz Tymura – akordeon, śpiew
Zbyszek Rusiłowicz – cymbały huculskie
Magdalena Dąbrowska – skrzypce, taniec
Julita Charytoniuk – baraban, bębenek obręczowy, śpiew

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.


Miejsce:
Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilikowie
ul. Żurawia 13
Wstęp:
bezpłatny


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij