Przejdź do głównej zawartości strony

16 listopada o 17.30 w Mazowieckim Instytucie Kultury, podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa prof. Andrzeja Bieńkowskiego, podczas którego zostanie przeprowadzona rozmowa na temat obrazów artysty, jego ostatniej książki „Trzymałem węża w garści” (Prószyński i Ska, 2022), o spotkaniach z ostatnimi wiejskimi muzykantami, a także o epickiej tradycji muzycznej w Polsce i Ukrainie.

Rozmówcy: Andrzej Bieńkowski, Jacek Hałas, Andrij Liaszuk, Magda Lena Górska
Prowadzenie: Piotr Kędziorek (Radiowe Centrum Kultury Ludowej)

Andrzej Bieńkowski (ur.1946) – malarz, etnograf, pisarz, profesor sztuk plastycznych. Autor książek Ostatni wiejscy muzykanci (Prószyński i S-ka 2001, Muzyka Odnaleziona 2012), Sprzedana muzyka (Czarne 2007), 1000 kilometrów muzyki. Warszawa-Kijów (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki 2009 – w 2010 roku książka autor otrzymał za tę publikację doroczną Nagrodę Nowych Książek), Trzymałem węża w garści (Prószyński i S-ka 2022) oraz serii książek i płyt z muzyką wiejską Muzyka Odnaleziona (wielokrotnie nagradzanych przez PR Dwójka w konkursie Muzyka Źródeł).

Wystawa potrwa do 20 listopada

Miejsce / organizator:
Mazowiecki Instytut Kultury
Warszawa, Elektoralna 12

Zobacz:
www.muzykaodnaleziona.pl
archiwummuzykiwiejskiej.pl


Źródło informacji:
– festiwalopowiadania.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij