Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy Was do wspólnego śpiewania.  Przed nami 2-godzinne warsztaty od godz. 13.00-15.00, podczas których będziemy odtwarzać ukraińskie obrzędy wiosenne.

 Na początku warsztatu skupimy się na poszukiwaniu własnego głosu, wykorzystując różnorodne techniki wokalne oraz zabawy ruchowo-głosowe.

 Opowiemy o symbolach wiosny i kontekście wiosennych obrzędów na Ukrainie (ale nie tylko).

 Głównym punktem warsztatów będzie rekonstrukcja zabaw wiosennych i korowodów tanecznych, którym towarzyszyły śpiewane wspólnie pieśni. Warsztaty przeznaczone dla osób w każdym wieku oraz z różnym doświadczeniem wokalnym.

 Na miejscu będzie tłumacz polsko-ukraiński.

 Prowadząca – Olga Łoś – członkini Fundacji Po Staremu, studentka etnologii na UŁ. Od dziecka szkoląca się wokalnie, wieloletnia członkini chóru Katedry Prawosławnej w Łodzi. Od kilku lat prowadzi warsztaty pieśni tradycyjnych oraz warsztaty zabaw tradycyjnych dla dzieci. Miłośniczka pieśni polskich, białoruskich i ukraińskich. Założycielka zespołu Hanok wykonującego tradycyjne pieśni z Podlasia.


Miejsce:
Skansen w Kwiatkówku
Kwiatkówek 26A, Zielona Góra

Wstęp:
wg cennika zwiedzania http://tum.maie.lodz.pl/cennik-godziny-otwarcia-jak…/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij