Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach tradycyjnych pieśni podlaskich. Warsztat odbywa się w ramach projektu „Wesele Kultur” realizowanego przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie w ramach programu EtnoPolska Edycja 2023.

Na warsztaty zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak również mające doświadczenie w śpiewie tradycyjnym, które chcą poczuć radość ze wspólnego śpiewania, poznać zwyczaje i obrzędy weselne oraz wziąć udział w inscenizacji wesela, które odbędzie się 10 września 2023 roku.

Warsztaty (jedna grupa, dwa spotkania) odbędą się:
– 𝐰 𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤 𝟒 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑
– 𝐰 𝐬́𝐫𝐨𝐝𝐞̨ 𝟔 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚

w godzinach 𝟏𝟕:𝟎𝟎 – 𝟏𝟗:𝟑𝟎0 w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie (ul. Żurawia 13). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

By wziąć w nich udział należy się zarejestrować przez formularz zamieszczony na stronie moakwasilkow.pl. Zapisy ruszają 30 sierpnia.

Poznamy swój głos i jego możliwości. Będziemy wykonywać ćwiczenia ruchowe, oddechowe, rozluźniające struny głosowe, dykcyjne po to, by śpiewanie było czystą przyjemnością, by zanurzać się w dźwiękach i by współbrzmieć w grupie. Punktem wyjścia będą przede wszystkim starodawne pieśni weselne pochodzące z Podlasia, śpiewane po polsku, jak też w dialektach. Warsztaty śpiewu poprowadzi Julita Charytoniuk

Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje oraz wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Biele, Polesie_PL, Kapela Batareja, Pieśni Piękne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.


Miejsce:
Miejski Ośrodek Animacji Kultury
ul. Żurawia 13, Wasilików

Wstęp:
bezpłatny

Zapisy:
moakwasilkow.pl


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij