Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy serdecznie na warsztaty gry na instrumentach. Poprowadzą je muzykanci z kapeli Zastawnych:
Józef Śliwa – skrzypce
Leszek Zastawny – klarnet
Jakub Zastawny – skrzypce sekund, cymbały
Adam Chudy – basy

Szczególną gratką będzie okazja nauczenia się autentycznej maniery gry ostatnich wiejskich muzykantów starego pokolenia z okolic Gminy Brzostek na Rzeszowszczyźnie. Możliwość podpatrzenia gry na skrzypcach pana Józefa Śliwy, czy gry na klarnecie pana Leszka Zastawnego, będą na pewno dużym przeżyciem, dla adeptów muzykanckiej sztuki.

Na warsztaty zapraszamy:
skrzypków, klarnecistów, basistów oraz cymbalistów

Warsztaty będą ukierunkowane na naukę konkretnych melodii i rodzajów tańców: szeroko pojętych polek, tramli, oberków, sztajerków, walczyków i okółek. Dodatkowo pokażemy Wam metody prowadzenia akompaniamentu w kapeli, tj. sekundowania na skrzypcach i cymbałach oraz basowania.

A dla kogo te warsztaty?
Dla osób grających już na instrumencie- chodzi nam o naukę maniery gry muzykantów z naszych okolic a nie naukę od zera, co byłoby nie wykonalne podczas kilku czy nawet kilkunastu spotkań.

Zapraszamy osoby grające w każdym wieku

Miejsce:
Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku

Więcej informacji pod telefonem:
505 429 552


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij