Przejdź do głównej zawartości strony

Ludmiła Wostrikowa – etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym, aksamitnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka. Urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. Była organizatorką i uczestniczką wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie. W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem studenckim Horyna.

W programie sobotnich warsztatów: tradycyjne pieśni obrzędowe i liryczne z Polesia Równieńskiego. Warsztaty przewidują pracę nad oddechem, intonacją, tradycją techniką śpiewu i wymową. Pieśni z Polesia Rówieńskiego charakteryzują się bogactwem wariantów i ozdobników. Nad tymi szczegółami – wysłuchiwaniem wariantów i ich późniejszym swobodnym wykorzystywaniem w czasie wykonania pieśni – będą pracować uczestnicy. Warsztat nie będzie poświęcony jedynie nauce samych pieśni, koncentrować się będzie także na technice wykonania, aby pieśni zabrzmiały jak najpiękniej. W programie również praca nad techniką śpiewu właściwa dla regionu: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisyjne, praca nad dźwiękiem i manierą śpiewu poleskiego.

Miejsce:
Klub Strefa
ul. św. Tomasza 31, Kraków

Czas trwania:
11.00 – 14.00 & 15.00 – 18.00

Wstęp:
150 zł | pojedyncze warsztaty śpiewu
380 zł | karnet: 3 pary sześciogodzinnych warsztatów [ 16.09 | prow. Ludmiła Wostrikowa / 21.10 | prow. Sofia Herian | 29.10 / prow. Mariana Marchel ]

Zapisy:
[email protected]
liczba miejc ograniczona / obowiązuje rezerwacja miejsc

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij