Przejdź do głównej zawartości strony
Zapraszamy na weekendowy warsztat śpiewu z fantastyczną nauczycielką Tetianą Sopiłką.
Grupa poranna będzie poświęcona psalmom i pieśniom cerkiewnym, a grupa popołudniowa pieśniom lirycznym.
Można uczestniczyć zarówno w jednej wybranej grupie lub w obu.

W ramach zajęć, prócz uczenia się utworów (melodii, tekstu, znaczenia słów, okoliczności wykonania itp.), odbywać się będzie praca nad techniką oddechu, prawidłową emisją, artykulacją, rytmem, frazowaniem oraz i manierą wykonania charakterystyczną dla wybranych regionów Ukrainy. Celem warsztatów jest poznanie tradycyjnych (naturalnych) technik emisji głosu, wyzwolenie „zaciśniętego” głosu, odkrywanie przez uczestników własnych różnorodnych możliwości głosowych, świadome kreowanie barw dźwięku przez użycie rezonatorów.

Tetiana Sopiłka – ukraińska wokalistka, etnomuzykolog, pedagog. Absolwentka i wieloletni pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Jest członkinią powstałego w 1979 roku ukraińskiego zespołu „Drewo”, skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej, a także założycielem i liderem warszawskiego zespołu „Dziczka”(powstałej w 2006 roku). Od 1991 roku jeździ po wsiach Ukrainy zbierając oryginalne, archaiczne pieśni, obrzędy i rytuały. Fascynuje ją głównie folklor Ukrainy wschodniej, słynący z rozbudowanych wielogłosowych pieśni lirycznych. Od kilku lat prowadzi badania muzyki tradycyjnej Podlasia, w szczególności prawosławnych pieśni religijnych kanonicznych i paraliturgicznych. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Litwie i innych. Jako wokalistka bierze udział w międzynarodowych projektach muzyki tradycyjnej oraz w koncertach muzyki współczesnej. Współpracuje również przy projektach teatralnych, radiowych i filmowych, tworząc oprawę muzyczną, jako konsultant wokalny w technice śpiewu białego.


Miejsce:
Fundacja Metamorfozy
Warszawa, ul. Marszałkowska 81/20

Harmonogram:
grupa 1
godz. 10.30-13.30
link do zapisów
https://forms.gle/Dm5men1XkAZJp4Jc8

grupa 2
godz. 14.15-17.15
link do zapisów
https://forms.gle/TixLro9en3q6UyKN8

Koszt:
220 zł (380 jeśli ktoś zdecyduje się na udział w dwóch grupach)
płatne na miejscu gotówką

Warsztaty są otwarte dla osób na dowolnym poziomie zaawansowania.
Ilość osób ograniczona.


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij