Przejdź do głównej zawartości strony

Warsztaty poprowadzi Ludmiła Wostrikowa, etnomuzykolożka, wokalistka o unikalnym głosie, świetna, doświadczona nauczycielka.
Pojawią się zarówno pieśni liryczne, jak i obrzędowe. Warsztat nie będzie poświęcony tylko nauce samych pieśni, prowadząca zwróci też uwagę na balans poszczególnych głosów oraz ornamentykę, skupi się także nad techniką wykonania, aby pieśni zabrzmiały jak najpiękniej.

W programie warsztatów będzie m.in. praca nad techniką śpiewu właściwa dla regionu: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia emisyjne, praca nad dźwiękiem i manierą śpiewu poleskiego, który charakteryzuje się bogactwem wariantów i ozdobników.
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które miały już przynajmniej minimalne doświadczenie ze śpiewem i potrafią czysto powtórzyć dźwięki.


Ludmiła Wostrikowa urodziła się we wsi Rokitne na Polesiu, w rodzinie Kowalczuków, w której od zawsze śpiewano tradycyjne pieśni. Od rodziców otrzymała obszerną wiedzę na temat tradycji swojego regionu. Z czasem zaczęła je dokumentować, najpierw w okolicy swojej rodzinnej miejscowości, potem na całym Polesiu. Była organizatorką i uczestniczką wielu badań terenowych i wypraw etnomuzykologicznych na Polesie. W 1997 ukończyła studia wyższe na wydziale muzyki ludowej Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego w Równym. Od 1999 kieruje znanym w Polsce zespołem Horyna.


Zajęcia w godz:
10.00–16.00 z godzinną przerwą od 13.00 do 14.00.

Miejsce:
Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, sala na pierwszym piętrze
ul. Jana Kilińskiego 8

Koszt:
200 zł / osobę.

Uwaga​:
liczba miejsc jest ograniczona do 15​ osób​

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin udziału w warsztatach jest dostępny na stronie:
https://pikpodlaskie.pl/…/warsztaty-piesni-polesia…/


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij