Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na ostatnie z letniego cyklu wydarzenie w ramach Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Katowicach. Zanim zaczniemy jesienne działania, pora pożegnać lato z przytupem podczas potańcówki z zespołem Nicponie! Jak zwykle, przed imprezą odbędą się warsztaty tańców tradycyjnych z Igą Fedak – tym razem będą to tańce miejskie, które będzie można zatańczyć także podczas potańcówki.

Czwartek, 31.08., Strefa Centralna (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2)

18:00–19:30 warsztaty tańców miejskich (szczegółowe informacje tutaj: https://www.facebook.com/events/267869972555271 )

20:00–23:00 potańcówka z Nicponiami
Podczas imprezy z muzyką na żywo będzie zarówno okazja, aby wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności, jak i do tego, aby swobodnie potańczyć i poimprowizować. Pojawią się także współczesne utwory w podwórkowej oprawie muzycznej, a zatem będzie można wspólnie potańczyć i pośpiewać przeboje Waszej młodości.

Zespół Nicponie powstał w 2020 roku, kiedy w trakcie pandemii grupa przyjaciół z potrzeby serca (i portfela) ruszyła na stołeczne ulice grać melodie powszechnie znane i lubiane. Efektem entuzjastycznego przyjęcia tych bazarowych i parkowych występków były zaproszenia najpierw na imprezy prywatne, a potem na festiwale muzyczne (np. Etnobaltica czy Folkowisko). Przed powstaniem zespołu jego członków można było już usłyszeć w takich składach jak Strug Kompania, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, czy Grupa Teatralna Warszawiaki. W repertuarze zespołu znajdują się dawne szlagiery, przeboje lat późniejszych oraz hity współczesne.
Zespół zagra w składzie:
Łukasz Owczynnikow – kontrabas, śpiew
Mateusz Kowalski – tara, śpiew
Grzegorz Domański – banjola, śpiew
Patryk Walczak – akordeon, śpiew

Dla kogo?
Potańcówka jest otwarta dla wszystkich chętnych i z doświadczenia wiemy, że dobrze bawią się zarówno osoby, które „siedzą” na co dzień w tańcach tradycyjnych, jak i te, które przyszły zupełnie przez przypadek…

Jak się przygotować?
Otwórzcie się na innych i tańczcie z nowo poznanymi osobami – wtedy najbardziej skorzystacie z potańcówki!

Za ile?
20 zł
Bilety dostępne na https://miasto-ogrodow.interticket.pl/…/potancowka-z… lub w kasie Miasta Ogrodów

UWAGA! Można uczestniczyć w samych warsztatach lub samej potańcówce. Wydarzenia te uzupełniają się, jednak każde z nich stanowi odrębną całość.

Jesienią będziemy kontynuować działania. Od września ruszymy z cotygodniowymi zajęciami muzycznymi (poniedziałki 18:30 w KMO), raz w miesiącu będą odbywać się warsztaty tradycyjnych tańców śląskich w podziale na grupę początkującą i zaawansowaną, a 18 listopada odbędzie się wielka potańcówka na finał projektu!
Trzymajcie rękę na pulsie
W razie pytań piszcie do Kapeli Fedaków ([email protected])

Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2023, prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij