Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na drugie już wydarzenie w ramach Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Katowicach, a będzie to potańcówka z Kapelą Fedaków poprzedzona warsztatami tradycyjnych tańców śląskich, które poprowadzi Iga Fedak.

18:00–9:30 – warsztaty tradycyjnych tańców śląskich
szczegółowe informacje tutaj

20:00–23:00 – potańcówka z Kapelą Fedaków

Podczas imprezy z muzyką na żywo będzie zarówno okazja, aby wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności, jak i do tego, aby swobodnie potańczyć i poimprowizować. Zespół poprowadzi także instruktaże kolejnych śląskich tańców tradycyjnych!

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska, a także autorską muzykę inspirowaną muzyką tradycyjną.

Zespół zagra w składzie:
Iga Fedak – etnolożka, etnomuzykolożka, instruktorka tańca ludowego. Zagra na barabanie, zaśpiewa i nauczy tańców.
Kuba Fedak – multiinstrumentalista, kompozytor, pedagog. Zagra na akordeonie.
Karolina Fedak – skrzypaczka, aktywna działaczka Śląska Folkowego.

Posłuchaj zespołu:
http://kapelafedakow.pl/nasza-muzyka/

UWAGA! Można uczestniczyć w samych warsztatach lub samej potańcówce. Wydarzenia te uzupełniają się, jednak każde z nich stanowi odrębną całość.
Na kolejne wydarzenia w tym schemacie (18:30 warsztaty, 20:00 potańcówka) zapraszamy 16 sierpnia (środa) i 31 sierpnia (czwartek).

Jesienią będziemy kontynuować działania. Od września ruszymy z cotygodniowymi zajęciami muzycznymi, raz w miesiącu będą odbywać się warsztaty tradycyjnych tańców śląskich w podziale na grupę początkującą i zaawansowaną, a 18 listopada odbędzie się wielka potańcówka na finał projektu!
Trzymajcie rękę na pulsie.


Miejsce:
Strefa Centralna
Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2

Dla kogo?
Potańcówka jest otwarta dla wszystkich chętnych i z doświadczenia wiemy, że dobrze bawią się zarówno osoby, które „siedzą” na co dzień w tańcach tradycyjnych, jak i te, które przyszły zupełnie przez przypadek…

Jak się przygotować?
Otwórzcie się na innych i tańczcie z nowo poznanymi osobami – wtedy najbardziej skorzystacie z potańcówki!

Za ile?
20 zł
Bilety dostępne tutaj: https://miasto-ogrodow.interticket.pl/…/potancowka-z…
lub w kasie Miasta Ogrodów

W razie pytań piszcie do Kapeli Fedaków ([email protected])

Organizatorzy:
Kapela Fedaków
Katowice Miasto Ogrodów

Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu OGNISKA MUZYKI TRADYCYJNEJ 2023, prowadzonego przez Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– miasto-ogrodow.eu…
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij