Przejdź do głównej zawartości strony

Cucimy Cygankę w Parku Julianowskim.
Miejsce z bogatą historią – niegdyś część zespołu folwarczno-dworskiego fabrykanta Juliusza Heinzla i dom ogrodnika, potem kawiarnia parkowa, miejsce spotkań i densingów – dziś niezasłużenie popadające w ruinę. Zmieńmy to!

Po krótkiej przerwie nadchodzi VII Potańcówka na Cygance! Tym razem mamy dla was coś specjalnego – projekcje filmów, na których utrwaliliśmy dziedzictwo kulturowe polskiej wsi. Pojawi się też z dawna oczekiwana opowieść o Cygance.
P. S. Postaramy się zapewnić siedziska, ale kto może niech przyniesie ze sobą jakiś taborecik 🪑

Przed potańcówką odbędą się krótkie wprawki taneczne. Jak zawsze rozstawimy szwedzki stół. Dziękujemy za poprzednie (pyszne!) dary i zapraszamy do przynoszenia czegoś na ząb 🦷

Do tańca zagrają wspaniali łódzcy muzycy. Składy łączone, mieszane, poplątane i zupełnie niespotykane 🔥

Podczas wydarzenia jak zwykle będzie można podpisać się pod petycją o natychmiastowe zajęcię się sprawą rewitalizacji tego wyjątkowego miejsca!


Miejsce:
Park Julianowski, Łódź

Wstęp:
wolny, ale zachęcamy do przekazywania darowizn na rzecz Fundacji (tytuł przelewu: „Na cele statutowe Fundacji Po Staremu”)

Dojazd:
https://maps.app.goo.gl/XLDzsC3oPHDFAWLz7

Link do petycji o rewitalizację Cyganki:
https://www.petycjeonline.com/podjcie_dziaa_na_rzecz…

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij