Przejdź do głównej zawartości strony

Kijowskie trio złożone z młodych muzyków-fascynatów muzyki tradycyjnej Ukrainy. Nazwa zespołu to skrót jakim określano kapele zakładane przez ukraińskich imigrantów w Ameryce na początku XX wieku. Muzyka zespołu oddaje bogactwo tradycji różnych stron Ukrainy – od Galicji i Podola po Połtawszczyznę

Orkiestra, zachowując dawną technikę gry i żywego ducha tej muzyki, gra polki,walce, kołomyjki, kozaki, hucułki i wiele innych. W repertuarze zespołu są także melodie mocno przywołujące ducha muzyki klezmerskiej – choć pochodzące z nagrań dawnych ukraińskich kapel z Podola. Daje to ciekawy wgląd w proces
przenikania się muzyki żydowskiej i ukraińskiej tamtych terenów.
Członkowie kapeli od lat poznają tajniki muzykanckiego fachu od swoich mistrzów – wiejskich muzykantów starszego pokolenia. Repertuar czerpią również z muzycznych archiwów.

W instrumentarium zespołu są tradycyjne dla muzyki ukraińskiej instrumenty – skrzypce, bas, bębenek, cymbały.

Zespół grał do tańca i koncertował wielokrotnie zarówno w Ukrainie, jak i zagranicą: w Polsce (KODY, Wszystkie Mazurki Świata, Fanfara, Re:Tradycja, Pieśń Naszych Korzeni), Finlandii, Litwie, Grecji, Słowacji, Austrii, Niemczech. US Orchestra wydała dotąd trzy płyty.


Miejsce:
Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75, Warszawa

Bilety:
dostępne w kasie OKO lub online: https://bilety.io/S9zGZ


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij