Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie autorskie z malarzem i etnografem, profesorem Andrzejem Bieńkowskim. To jeden z „ojców założycieli” środowiska praktyków muzyki tradycyjnej in crudo.

Punktem wyjścia dla naszej rozmowy będzie nowa książka Bieńkowskiego – „Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów”. Nie zabraknie buchających malarskim rozmachem anegdot autora, nie zabraknie również – po spotkaniu – chwili, by książkę kupić i zdobyć autograf. Rozmowę poprowadzi Witek Wojciechowski. Obiecywał zadawać pytania trudne i bezkompromisowe, zobaczymy, co z tego wyniknie.

Link do strony prowadzonej przez Małgorzatę i Andrzeja Bieńkowskich Fundacji Muzyka Odnaleziona:
www.muzykaodnaleziona.pl

Po spotkaniu zapraszamy na potańcówkę z muzyką po skrzypku Józefie Kędzierskim, nagrywanym przez profesora Bieńkowskiego: czytaj więcej


21/01/2023
SOBOTA
18:30

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wstęp wolny

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij