Przejdź do głównej zawartości strony

Trebunie-Tutki
HEJ MALUĆKI

Muzyczna wizyta w świecie Skalnego Podhala z jego najpiękniejszymi tradycjami świąteczno-noworocznymi.

Na scenie w CKK Jordanki zabrzmią góralskie kolędy w wykonaniu muzykującej od pokoleń rodziny z Podhala, która swoją twórczością podbija świat. Prekursorskie fuzje muzyczne Trebuniów-Tutków (m.in. z Twinkle Brothers z Jamajki i Urmuli Quintet z Gruzji) uznawane są za klasykę gatunku world music.

Usłyszymy utwory, które nawiązują do tradycji, w duchu ekumenicznego świętowania, jak i znane nuty góralskie w pasterskim klimacie i instrumentarium. Nie zabraknie nawiązania do góralskich jasełek z kolędnikami oprowadzającymi turonia i wspólnych śpiewów. Koncert zakończą góralskie życzenia „na scyńście, na zdrowie”!

Atmosfera rodzinna. Koncert dla wszystkich – znawców muzyki góralskiej i miłośników Tatr, jak również dla tych, którzy z kulturą góralską zetkną się po raz pierwszy.


Czas:
Środa
15.12.2021
godz. 19.00

Miejsce:
Toruń, Sala kameralna CKK Jordanki,

Wstęp:
Bilety dostępne w sprzedaży
https://bit.ly/Trebunie-Tutki

Organizatorzy:
Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Trebunie-Tutki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij