Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na miejską potańcówkę z polską muzyką tradycyjną w wykonaniu trzech najmłodszych (stażem) poznańskich kapel. Zagramy melodie od Konina do Lublina!

Do tańca zagrają i zaśpiewają:

Kapela Na zmianę! (muzyka łowicka i radomska):
Ewelina Chatłas (harmonia/bębenek)
Wojtek Michalski (harmonia/baraban)

Kapela Na Zmianę! gra na harmonii muzykę łowicką i radomską. Łowickie kujony, kujawiaki i walczyki z repertuaru m.in. Czesława Kocemby gra Ewelina Chatłas, przy akompaniamencie barabanu. Natomiast radomskie obery, pochodzące głównie z mikroregionu Kajoków, wygrywa Wojtek Michalski, przy wtórze bębenka obręczowego albo barabanu.

 

Kapela Baby Borowe (muzyka wielkopolska):
Ewa Szymczak (skrzypce, śpiew)
Marysia Woźna (bębenek, basy, śpiew)

Jako Baby Borowe gramy od roku 2021 w składzie: skrzypce, basy lub bębenek oraz śpiew. Wykonujemy głównie muzykę wielkopolską, współorganizujemy festiwale oraz potańcówki z muzyką tradycyjną. W ostatnim czasie zajęłyśmy się muzyką pochodzącą z powiatu gostyńskiego.

 

Kapela Odmienciesie (muzyka lubelska i rzeszowska):
Zuza Sokołowska (prym)
Jan Czerneńko (sekund, lira korbowa)
Magda Maciąg (śpiew, bęben obręczowy)
Marcin Sawiński (klarnet)
Joanna Zielecka (flety)
Maciej Karpiński (basy)
Michał Żebrowski (baraban)

Odmienciesie to kapela (a może już orkiestra) szukająca inspiracji na polskim dalekim południowym wschodzie, czyli od Lublina po Rzeszów. W repertuarze mają obery, suwaki, polki i tramelki zasłyszane u Braci Bednarzy, Kurasi, Zastawnych, Sowów, ale zdarzają się też przywiezione z taborów klasyki.

OPEN STAGE


Miejsce:
Dom Tramwajarza
ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Wstęp:
Nie sprzedajemy biletów, ale proponujemy zrzutkę do kapelusza w wysokości około 20 zł.

Zapraszamy serdecznie!


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij