Przejdź do głównej zawartości strony

Edit: mamy już komplet, zapisy tylko na listę rezerwową

Zapraszamy na 2 dniowy warsztat tradycyjnych pieśni ukraińskich prowadzony przez wspaniałą nauczycielkę, śpiewaczkę, badaczkę folkloru ukraińskiego Tetianę Sopiłkę.

Kiedy: 23-24 marca 2024 r.

Gdzie: Wrocław – Nadodrze

Godz: 12:00-18:00 sob, 10:00-16:00 niedz.
2 x 5h warsztatowych z około godzinną przerwą (kawa, herbata i vege obiad na miejscu )

Koszt: 270 zł.

Ilość miejsc ograniczona

Zapisy: [email protected] lub przez messengera

Tetiana Sopiłka – ukraińska wokalistka, etnomuzykolog, pedagog. Absolwentka i wieloletni pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Jest członkinią powstałego w 1979 roku ukraińskiego zespołu „Drewo”, skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej, a także założycielką i liderką warszawskiego zespołu „Dziczka”(powstałej w 2006 roku). Od 1991 roku jeździ po wsiach Ukrainy zbierając oryginalne, archaiczne pieśni, obrzędy i rytuały. Fascynuje ją głównie folklor Ukrainy wschodniej, słynący z rozbudowanych wielogłosowych pieśni lirycznych. Od kilku lat prowadzi badania muzyki tradycyjnej Podlasia, w szczególności prawosławnych pieśni religijnych kanonicznych i paraliturgicznych. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Litwie i innych. Jako wokalistka bierze udział w międzynarodowych projektach muzyki tradycyjnej oraz w koncertach muzyki współczesnej. Współpracuje również przy projektach teatralnych, radiowych i filmowych, tworząc oprawę muzyczną, jako konsultant wokalny w technice śpiewu białego.


Więcej/źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij