Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty tańców podlasko-poleskich dla początkujących. Jako że tereny przygraniczne Polski na styku Ukrainy i Białorusi są bogate w różne warianty polek, będziemy się uczyć kilku ich odmian, w tym polki drobnej i polki przechodzonej, a ponadto walczyka, krakowiaka, łysego i oberka.

Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tańca w kraju, Grzegorz Ajdacki.

Zajęcia prowadzone będą od podstaw i przeznaczone są również dla osób początkujących. Odbywać się będą przy muzyce na żywo.

Grzegorz Ajdacki
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007–2016.

Do tańca zagra Jakub Zimończyk


Czas:
28/10/2022
PIĄTEK
18:30—21:00 (z krótką przerwą)

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20

ZASADY UCZESTNICTWA I ZAPISY:
Uczestnictwo: 20 zł
Obowiązują zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca i instrukcję wpłaty.
Liczba miejsc jest ograniczona.
FORMULARZ zgłoszeniowy: https://forms.gle/JbntK5YGccUWNRw59

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „W Ambasadzie muzy kują 2019–2021”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij