Przejdź do głównej zawartości strony

Beata Oleszek – pochodzi z Kocudzy na Roztoczu, od wczesnej młodości jest członkinią zespołu Jarzębina z którym zdobyła wiele muzycznych sukcesów. Od końca lat 90′ angażowała się jako śpiewaczka tradycyjna (także solistycznie) w różne przedsięwzięcia artystyczne, np. jako aktorka i śpiewaczka brała udział w dramatach liturgicznych wystawianych przez Scholę Teatru Węgajty z Nowego Kawkowa k.Olsztyna.

Razem ze Scholą, a także „Jarzębiną” występowała m.in. na Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu, we Włoszech i Chorwacji. Nagrała solową płytę z akompaniamentem suki biłgorajskiej i liry korbowej, na których zagrał Maciej Kaziński. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty śpiewu kocudzkiego, m.in. na Taborze w Szczebrzeszynie 2008.

Podczas warsztatów zaprezentuje różnorodny repertuar, z głównym akcentem jednak na najstarsze obrzędowe formy, np. wesele.


Miejsce:
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
ul. Małpolska 48

Wstęp:
wolny

Partnerem VIII edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij