Przejdź do głównej zawartości strony

Świętujmy razem 104. rocznicę odzyskania niepodległości! Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane zostaną z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją przez grupę Hajda Banda / Гайда Банда. Będzie skocznie, radośnie i żywiołowo! Daj się porwać do tańca! 

Hajda Banda / Гайда Банда to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Ważny element ich twórczości stanowią nagrania i spotkania z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria Majówka, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich ”Żemerwa”.

Grupa powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej jako artystyczna kontynuacja realizowanego przez nią stypendium “Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Grupa opublikowała cyfrowy maxi-singiel „Po swojomu” – wydawnictwo zapowiada przygotowywaną przez zespół pierwszą płytę długogrającą, wspartą przez 100 fanów grupy w ramach zbiórki crowdfundingowej. W maju 2022 roku zdobyli III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Skład:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Paweł Iwan – cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa


Prócz wydarzeń organizowanych w Niepodległa. Miejsce spotkań polecamy również Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu! Pełna baza wydarzeń organizowanych w Polsce z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij