Przejdź do głównej zawartości strony

Otwieramy nabór na cotygodniowe spotkania Młodej Orkiestry Ambasady Muzyki Tradycyjnej. Zapraszamy chętnych (od 10 lat wzwyż) z własnymi instrumentami akustycznymi. Zachęcamy do udziału wszystkich już grających!

Repertuar dobierać będziemy w zależności od biegłości uczestników i składu instrumentalnego, a melodie przyswajać na bieżąco — ze słuchu.

Zajęcia dobrowolne, nieszkolne, pozasystemowe, w dobrej, niezobowiązującej atmosferze i w gościnnych progach Ambasady Muzyki Tradycyjnej pośród przyrody warszawskiego Jazdowa.

Orkiestra grać będzie pod kierunkiem Mateusza Kowalskiego.

Liczba miejsc ograniczona, a muzyka — nieskończona! Zapraszamy serdecznie.

MŁODA ORKIESTRA ŚWIATÓWKA przy Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej to cotygodniowe zajęcia muzyczne dla osób z kategorii wiekowej 10+, które grają choć trochę na którymś z instrumentów charakterystycznych dla muzyki polskiej wsi. Liczymy, że z orkiestry wyłonią się młodzi muzykanci, którzy za kilka lat będą aktywnie praktykować muzykę tradycyjną różnych regionów.

MATEUSZ KOWALSKI
Śpiewak, skrzypek i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: Kowalskiego, Tęgie Chłopy, Warszawską Orkiestrę Sentymentalną, Kompanię Adama Struga, Nicponie, Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. w ramach przedsięwzięć Stowarzyszenia „Dom Tańca” z Warszawy i Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna. Prowadzi także warsztaty gry na instrumentach (Tabory Domu Tańca, Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Wraz z Tęgimi Chłopami, przez 10 lat uczył się muzyki kieleckiej od zmarłego w tym roku mistrza i dobrego ducha zespołu — Stanisława Witkowskiego.


Terminy:
CZWARTKI
x 10 spotkań
godz. 16:00—17:30*
13, 20, 27 października
3, 10, 17, 24 listopada
1, 8, 15 (i ew. 22) grudnia

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Odpłatność za jesienno-zimowy cykl zajęć (10 spotkań x 1,5h)**:
300 zł

* Jeśli nie pasuje Ci pora zajęć, napisz w formularzu lub napisz do nas wiadomość na fb — o ile zbierze się większa grupa, zobaczymy co da się zrobić.

** Po pierwszych próbnych zajęciach będzie można zrezygnować z cyklu i otrzymać zwrot wpłaty pomniejszonej o opłatę rezerwacyjną (w wysokości 50 zł).

ZGŁOSZENIA:
https://forms.gle/r6s6vocZpcDN9mmW9
Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto. SZCZEGÓŁY i instrukcję dotyczącą WPŁATY otrzymasz mailem po zarejestrowaniu się w formularzu.

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij