Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty ukraińskich pieśni tradycyjnych: o wiośnie i miłości. Poprowadzi Iryna Klymenko z Kijowa.

Warsztaty odbędą się w trybie dwudniowym, weekendowym:
– 11.03 | sobota | 11:00 – 13:00 + 15:00 – 17:00
– 12.03 | niedziela | 11:00 – 13:00 + 15:00 – 17:00

Będziemy śpiewać w kameralnych grupach; liczba miejsc jest ograniczona!


O prowadzącej:
Etnomuzykolożka, doktor habilitowana wiedzy o sztuce, wybitna śpiewaczka tradycyjna. Profesor Katedry Historii Muzyki Ukraińskiej i Folkloru Muzycznego w Narodowej Ukraińskiej Akademii Muzycznej w Kijowie. Przeprowadziła ponad 90 wypraw do ukraińskich wsi, zbadała ponad 400 miejscowości, w tym ukraińskie tereny etniczne poza granicami kraju (Polska, Białoruś). Systematycznie bada tereny Prypeci, Polesie, Wołyń, Brześć, Podlasie, a także uczestniczy w rozpoznawczych badaniach terenowych innych regionów: południowego Czernihowa, Porosii, Połtawy. Od 2002 jest kierownikiem Pracowni Badań Problemowych Etnomuzykologii w kijowskiej Akademii Muzycznej. W swojej działalności łączy zbieranie nagrań z kręgu autentycznej ukraińskiej muzyki ludowej, jej badania, rekonstrukcję (poprzez własny śpiew) i promocję (wykłady, konsultacje projekty artystyczne). Prowadzi badania nad dawną tradycyjną muzyką wokalną Ukraińców i Białorusinów, wykorzystując materiały sąsiednich grup etnicznych – Polaków, Litwinów, Rosjan. Jest autorką dwóch monografii naukowych, ponad 75 artykułów naukowych. Śpiewała jako solistka w zespołach Hurtoprawcy, Drewo, Babsky Kozaczok, była uczestniczką francusko-ukraińskiego projektu, który zaowocowal płytą Baron Samedi Percussions et chants d’Ukraine – Diakouyou. Współautorka spektakli teatralnych, projektów audio, scenarzystka filmów dokumentalnych. Współpracuje z ukraińską kompozytorką Allą Zagaykevych i jej Electroacoustic Ensemble. Od 1998 roku prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego w Ukrainie.


Miejsce:
Strefa
ul. Św. Tomasza 31, Kraków

Koszt:
I pula 'zniżkowa’: 270 zł | do 25.02
II pula: 300 zł | od 25.02 do 11.03

Zapisy:
[email protected]
Zapisując się, napisz kilka zdań o dotychczasowym doświadczeniu w śpiewie; dzięki temu będziemy mogli dostosować zajęcia do grupy

Organizator:
Dom Tańca Kraków


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij