Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na spotkanie śpiewacze poświęcone wybitnej, kurpiowskiej gawędziarce, śpiewaczce, hafciarce i koronczarce – Zofii Warych. Panią Zofię wspominać będą jej bliscy i przyjaciele. O jej inspirującej osobowości opowiedzą m.in Anna Szewczuk-Czech, Zdzisław Ścibek, Olga Stopińska i Kurpiowska Wspólnota Pieśni (Joanna Turek, Maria Weronika Kmoch) oraz Adam Tański.

Zofia Warych kultywowała tradycyjny styl kurpiowskiego śpiewu i najbardziej autentyczną formę gwary. W listopadzie 2018 roku mieliśmy okazję usłyszeć ją w projekcie Fundacji Etnoklasyka zatytułowanym „Muzyka kurpiowska – tradycja w kontekście improwizacji”. Wydarzenie to poza dziedzictwem tradycyjnej pieśni eksplorowało dziedzictwo muzyczne Kurpi w postaci zabytkowych organów Bazyliki w Myszyńcu – instrumentu pochodzącego z lat 20. XX wieku zbudowanego przez Adolfa Homana. Efekty tej współpracy można wysłuchać na płycie „Polichromia” Adama Tańskiego.


Miejsce:
kawiarenka parafialna (za parkingiem kościelnym)
Myszyniec

Organizator:
Etnosakralia Kurpiowskie


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij