Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Bieńkowskim i premierę jego nowej książki „Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów” (wyd. Prószyński i S-ka, 2022). W najnowszej książce otrzymujemy szeroki obraz wsi. Uczestniczymy w życiu nie tylko wiejskich artystów, ale i samego autora, który bez cenzury wprowadza nas za próg polskiej wsi – obserwowanej przez niego od lat 70. XX wieku.

Andrzej Bieńkowski – profesor ASP w Warszawie, artysta malarz. Dokumentuje muzykę tradycyjną Polski, Ukrainy i Białorusi. Dokonał niezwykle istotnego zapisu życia wsi – poprzez nagrania audio, wideo oraz fotografię – tworząc ogromny zbiór – Archiwum Muzyki Wiejskiej. Jest autorem książek: „Ostatni wiejscy muzykanci”, „Sprzedana muzyka”, „1000 kilometrów muzyki. Warszawa–Kijów”, a także kilkunastu wydawnictw płytowych.

O swojej pracy, pasji, i dokumentacji Andrzej Bieńkowski opowie podczas spotkania, które poprowadzi Aleksandra Zińczuk – redaktorka czasopisma kulturalno-społecznego Warsztatów Kultury – Kultura Enter.

Spotkanie będzie okazją do zakupienia najnowszej książki Andrzeja Bieńkowskiego, a także płyt Wydawnictwa Muzyka Odnaleziona.


Kiedy:
6 grudnia 2022, godz. 18.00

Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro

Wstęp wolny

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM)

Organizator:
Warsztaty Kultury


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij