Przejdź do głównej zawartości strony

Słupsk Tradycyjny pragnie zaprosić na warsztaty śpiewacze pieśni tradycyjnych.
Tym razem skupiamy się na północno – wschodniej części Polski, o której opowie nam i zaśpiewa Julita Charytoniuk.

Spotkanie odbędzie się 20-22 października 2023 roku.

Jesień to idealny czas by spotkać się i spędzić czas przy wspólnym śpiewie.
Nauczymy się przede wszystkim pieśni z repertuaru suwalskich śpiewaczek i śpiewaków, ale będą też muzyczne perełki z północnego Podlasia. Będą pieśni jedno- i dwugłosowe, po polsku i w gwarze.

Zajęcia rozpoczniemy od rozgrzewki, składającej się z ćwiczeń ruchowych, oddechowych, dykcyjnych i umuzykalniających. Będziemy pracować nad wydobyciem, wzmocnieniem i nośnością głosu, nauką słuchania oraz nad współbrzmieniem w grupie.
Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, które mają doświadczenie w śpiewie tradycyjnym. Jeśli chcecie poczuć radość ze wspólnego śpiewania i moc, jaką niesie ze sobą głos to zapraszamy do zapisów.

warsztaty poprowadzi:
Julita Charytoniuk – kulturoznawczyni, śpiewaczka, instruktorka rękodzieła artystycznego, absolwentka Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi badania terenowe na Podlasiu oraz Polesiu, dokumentuje pieśni i uczy się ich od wiejskich wykonawców. Nagrywa, opracowuje oraz wydaje płyty z podlaskim repertuarem („Pieśni z Kożyna”, „Ludowe pieśni religijne z Podlasia”, „Śpiewnik pogrzebowy”). Organizuje i prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego. Na zajęcia praktyczne śpiewu zaprasza także wiejskich wykonawców. Kuratorka koncertów, redaktorka portalu muzyka tradycyjna.pl, inicjatorka i koordynatorka projektów związanych z kulturą ludową. Śpiewa w zespołach: Z Lasu, Biele, Polesie_PL, Pieśni Piękne. Bębnistka w białostockiej Kapeli Batareja.

Szczegółowe informacje na temat miejsca i ceny można uzyskać przez Messengera Słupsk Tradycyjny.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij