Przejdź do głównej zawartości strony

Opiekunów z dziećmi w wieku 5–10 lat zapraszamy na warsztaty tradycyjnych śląskich tańców i zabaw! Warsztaty tradycyjnych śląskich tańców i zabaw dla dzieci poprowadzi Kapela Fedaków.

Podczas zajęć dzieci nie tylko nauczą się tańczyć takie śląskie tańce jak kowol, trojak czy sroka.
Dowiedzą się:
? Gdzie kokocik ściepł gardiny
? Dlaczego owczarek nie zjadł śniadania
? Co ususzyła Hanula

Będzie też mnóstwo zabaw, śpiewów, ganianek, wyliczanek… a wszystko to okraszone śląską gwarą i dźwiękami starych instrumentów!

Kapela Fedaków zagra w składzie:
Iga Fedak – prowadzenie tańców i zabaw, śpiew, baraban
Karolina Fedak – skrzypce
Kuba Fedak – akordeon

Tego samego dnia w Niepodległa:
warsztaty tańca dla dorosłych – czytaj więcej
śląska potańcówka – czytaj więcej


Miejsce:
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Wstęp wolny

Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty są częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij