Przejdź do głównej zawartości strony

Niepodległa Miejsce Spotkań oraz Akademia Tańca Tradycyjnego zapraszają na potańcówkę z Kapelą Fedaków oraz Kapelą Dejcie Pozór


Przed potańcówka zapraszamy na warsztaty Mazurek Freestyle:
czytaj więcej

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną.
Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych, w które każdorazowo angażują lokalne społeczności i uczestników swoich warsztatów.

Skład zespołu to:
Iga Fedak – śpiew, baraban, bębenek obręczowy
Kuba Fedak – akordeon, cymbały, fujarki
Karolina Fedak – skrzypce, suka biłgorajska

Kapela Dejcie Pozór to zespół grający tradycyjną śląską muzykę do tańca. Karo Przewłoka – żona – podaje melodie. Gra na skrzypcach i śpiewa, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Muzyki Tradycyjnej. Laureatka Konkursu Nowa Tradycja.
Aleksander Mateja – mąż – gra na basach. Nabija rytm. Nie tylko świetnie basuje, tańczy także tańce tradycyjne i tango argentyńskie.

W skład zespołu wchodzą:
Karo Przewłoka – skrzypce, śpiew
Aleksander Mateja – basy


Miejsce:
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Organizatorzy:
Niepodległa. Miejsce spotkań
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance i Niepodległa

Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty są częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie
– Facebook/wydarzenie/warsztaty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij