Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na pierwszą tegoroczną edycję cyklu warsztatowego „Będę dźwięczny!” – cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie.

Tym razem na dwudniowy warsztat (w sumie 5h zajęć) zapraszamy skrzypków, którzy nieco znają już swój instrument i potrafią zagrać melodie ze słuchu.

Na warsztat zostaną wzięte melodie od białokurpiowskiego skrzypka Aleksandra Bobowskiego.

Spotkanie poprowadzi MARCIN DRABIK
ur. w 1983 r. skrzypek, absolwent klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Członek wielu zespołów rockowych, jazz-rockowych, folkowych (m.in. Sporysz Polska, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Mordewind, Shannon i Hoboud). Laureat wielu nagród – w tym indywidualnej Nagrody Specjalnej „Złote Gęśle” na XIV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja.
Od kilku lat intensywnie zgłębia tajniki tradycyjnej muzyki radomskiej. Szczególnie bliskie mu są okolice Przytyka. Uczył się u skrzypków Jana Kmity, Piotra Gacy, Jana Gacy. Spotykał się muzycznie – i wciąż spotyka – z wieloma harmonistami: grał do tańca m. in. z Tadeuszem Lipcem, Janem Foktem, Tomaszem Stachurą.


Terminy:
14 i 15 października 2022
PIĄTEK
18:30—21:00 warsztaty (z krótkimi przerwami)
SOBOTA
11:30—14:00

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Koszt uczestnictwa:
50zł

Zapisy:
https://forms.gle/4n1nESN7nEuQjQJQ9

Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto.
SZCZEGÓŁY i instrukcję dotyczącą WPŁATY otrzymasz mailem po zarejestrowaniu się w formularzu.

Organizator:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Dom Tańca


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij