Przejdź do głównej zawartości strony

Już po raz piąty spotkajmy się 11 listopada na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie cieszyć się naszą niepodległością! Nieważne, czy duży czy mały – u nas każdy znajdzie coś dla siebie! Czekają na Was koncerty, tańce, zajęcia i warsztaty dla najmłodszych, damy w strojach z epoki i panowie w stylowych automobilach. Moc atrakcji będzie nie tylko na samym Krakowskim Przedmieściu, ale i na pobliskich dziedzińcach Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuk Pięknych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Jeśli zawsze chcieliście nauczyć się tradycyjnego tańca, ale nie mieliście gdzie, to przychodzimy z pomocą – 11 listopada dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Nardowego zamieni się w wielki parkiet dla tancerzy tradycyjnych!

Darmowy festiwal w sercu Warszawy

PROGRAM:

13:00 – 14:00 Hymn Polski grany na instrumentach ludowych i warsztaty taneczne Tańce Polski Centralnej
prowadzi: Janusz Prusinowski Kompania
14:00 – 14:50 Warsztaty taneczne Tańce Wielkopolskie. Prowadzą: Kapela Biskupianie z Domachowa i Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni z Anną Chudą z Biskupizny
14:50 – 15:40 Warsztaty taneczne Tańców Suwalszczyzny i pogranicza polsko-litewskiego. Prowadzą: Chłopcy z Nowoszyszek i Gustaw Juzala
15:40 – 16:30 Warsztaty taneczne Tańców Rzeszowszczyzny. Prowadzi: kapela Młoda Harta
16:30 – 17:20 Warsztaty taneczne Tańce Wielkopolskie. Prowadzą: Kapela Biskupianie z Domachowa i Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni z Anną Chudą z Biskupizny
17:20 – 18:10 Warsztaty taneczne Tańców Suwalszczyzny i pogranicza polsko-litewskiego. Prowadzą: Chłopcy z Nowoszyszek i Gustaw Juzala
18:10 – 19:00 Warsztaty taneczne Tańców Rzeszowszczyzny. Prowadzi: kapela Młoda Harta
19:00 – 20:00 Warsztaty taneczne Tańce Polski Centralnej. Prowadzi: Janusz Prusinowski Kompania

 


Dziesiątki dalszych wydarzeń dla całej rodziny znajdziecie na stronie wydarzenia Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

Wydarzenie główne: fb.me/e/2EoKZbIDJ

Organizatorem festiwalu jest
Biuro Programu Niepodległa.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij