Przejdź do głównej zawartości strony

Podczas majowych warsztatów pojawią się tańce, które wykonywane były przez ludność polską, łemkowską czy bojkowską, zwłaszcza z terenów Karpat, Małopolski, Pogórza i Podkarpacia.

Uczestnicy opanują w stopniu podstawowym tańce m.in. takie jak: okółka, wolny, krakowiak, walczyk, tramla, podkarpacka polka z nogi, polka kulawa, kołomyjka, kozak w trójkach czy hucułka.

Na warsztatach pojawią się także tańce układowe wykonywane w korowodach, w parach po kole czy w trójkach.

Podczas warsztatów będziemy się uczyć i rozwijać nasze umiejętności związane z tańczeniem w parze, tańczeniem po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym oraz używanie różnego rodzaju prostych ozdobników w tańcach spotykanych na obszarze dawnej Galicji.

🔳 W trakcie naszych warsztatów opanujecie kroki i zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
🔳 Nasze warsztaty można potraktować jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii.
🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .
🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.
🔳 Będzie to również możliwość poznania ciekawych osób, co pomoże Wam w szybkim znalezieniu sobie partnera/partnerki do tańca przy wszelkich okazjach, podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.


KTO PROWADZI 
Piotr Zgorzelski

DLA KOGO
poziom początkujący i średnio zaawansowani
Warsztaty przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.

KIEDY 
7 / 14 / 21 / 28 maja ( poniedziałek) od godz. 19.15 – 20.45
(4 SPOTKANIA)

ZA ILE
100 zł od osoby
UWAGA! Opłata dotyczy całego cyklu warsztatowego – 4 spotkania. Nie ma zapisów na pojedyncze warsztaty!

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY i OPŁATY
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]

oraz

WNIESIENIE OPŁATY
bezpośrednio na miejscu,

lub pod linkiem : https://tiny.pl/dctp3

oraz w formie przelewu na konto nr:
Millenium Bank 39 1160 2202 0000 0005 0750 5363
W tytule: DK Ariadna +imię i nazwisko+ (Tańce tradycyjne – maj)

KONTAKT:
Telefon 42 678 47 41
Email [email protected]

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ ?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą najlepiej skórzaną podeszwą.
Ze względu na wiosenne warunki NALEŻY WZIĄĆ OBUWIE na zmianę.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij