Przejdź do głównej zawartości strony

Podczas majowych warsztatów pojawią się tańce, które wykonywane były przez ludność polską, łemkowską czy bojkowską, zwłaszcza z terenów Karpat, Małopolski, Pogórza i Podkarpacia.

Uczestnicy opanują w stopniu podstawowym tańce m.in. takie jak: okółka, wolny, krakowiak, walczyk, tramla, podkarpacką polkę z nogi czy polkę kulawą.

Na warsztatach pojawią się także tańce układowe wykonywane w korowodach, w parach po kole, w trójkach czy też w cztery pary lub w ich wielokrotność, które zatańczymy dzięki poznanym wcześniej krokom.

Podczas warsztatów będziemy się uczyć i rozwijać nasze umiejętności związane z tańczeniem w parze, tańczeniem po kole, wirowanie w parze w układzie otwartym i zamkniętym oraz używanie różnego rodzaju prostych ozdobników w tańcach spotykanych na obszarze dawnej Galicji.

🔳 W trakcie naszych warsztatów opanujecie kroki i zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.
🔳 Nasze warsztaty można potraktować jako praktykę taneczną albo zajęcia fitnes, podczas których spędzimy czas w miłej atmosferze, a przy okazji pozbędziemy się zbędnych kalorii.
🔳 Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość .
🔳 Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.
🔳 Będzie to również możliwość poznania ciekawych osób, co pomoże Wam w szybkim znalezieniu sobie partnera/partnerki do tańca przy wszelkich okazjach, podczas których pojawi się muzyka tradycyjna.


KTO PROWADZI 
Piotr Zgorzelski
DLA KOGO 
poziom początkujący i średnio zaawansowani
Warsztaty przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.
KIEDY 
6 / 13 / 20 / 27 maja ( poniedziałek) od godz. 18.00 – 19.30
(4 SPOTKANIA)
ZA ILE
Żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność, co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
– opłata SUPER PROMOCJA za 4 spotkania (płatne do 26 kwietnia)
120 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani !)
– opłata PROMOCYJNA za 4 spotkania (płatne do 3 maja)
140 zł od osoby
120 zł od osoby (sparowani !)
– oferta STANDARDOWA za 4 spotkania (płatne po 3 maja)
160 zł od osoby
140 zł od osoby (sparowani !)
GDZIE
Fundacja Hobbit
Pl. Św. Macieja 5A
50-244 Wrocław
ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
PODKARPACIE WROCŁAW maj + imię i nazwisko
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ 
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą podeszwą. Ze względu na zimowe warunki należy wziąć obuwie z twardą podeszwą na zmianę.
FOTO: Przemysław Krawczyński (Tabor w Chmielu)


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij